);

CO JEST A CZEGO NIE MA W PRODUKTACH ORVITY

16-02-2024

Dokładnie wyjaśniamy, co oznacza uprawa ekologiczna i jakich środków zdecydowanie nie stosujemy przy uprawach naszego orkiszu

Jako polska, rodzinna firma ORvita od początku dbamy, aby nasze produkty były lekarstwem.  Największym dla nas priorytetem jest zachowanie czystości naszych produktów. Od lat wysiewamy ziarno, co do którego mamy niezachwianą pewność, że jest najszlachetniejszą odmianą orkiszu 100% Orberkulmer Rotkorn. Uprawiamy je ekologicznie w sposób odpowiedzialny i świadomy zagrożeń występujących we współczesnym rolnictwie:

  • Prowadzimy uprawę bez pestycydów, herbicydów, fungicydów, glifosatu czy randapu.

  • Nie stosujemy środków na skracanie łodyg.

  • Nie używamy żadnych środków do osuszania ziarna, które zostaje zebrane w odpowiednim czasie i przechowywane w odpowiednich, czystych warunkach.

 

 

Od 2021 roku uprawiamy nasze prastare ziarno na naszych certyfikowanych polach ekologicznych a wszystkie orkiszowe produkty ORvita są wytwarzane w 100% z ziarna ekologicznego.

Z ziarna mielimy mąkę w małym, gospodarczym młynie, przebudowanym specjalnie dla nas, aby zniwelować zanieczyszczenie orkiszu innymi zbożami, jak również w naszym młynie żarnowym. Wszystko po to, aby nasza mąka orkiszowa eko była wolna od zanieczyszczenia pszenicą czy innymi ziarnami.

Do mąki nie dodajemy żadnych substancji chemicznych typu:

  • konserwanty

  • spulchniacze

  • stabilizatory i rozjaśniacze (np. ostatnio coraz popularniejsze w przetwórstwie zbożowym związki bromu czy chloru)

  • środki owadobójcze

 

 

Ekologiczna Mąka ORvita jest produktem naturalnym i czystym chemicznie bez żadnych innych dodatków.

 

 

Makaron ORvita jest produkowany w sposób naturalny z eko mąki i wody. W przypadku makaronów jajecznych dodajemy jaja ze sprawdzonej hodowli ściółkowej (w formie wysuszonej, aby wyeliminować ewentualne zanieczyszczenia, np. bakterią salmonelli; 2 szt. na 1 kg mąki). Nie używamy żadnych barwników ani innych dodatków chemicznych. W przypadku makaronów „zielonych” wzbogacamy je algami morskimi (chlorellą i spiruliną) z certyfikowanych upraw ekologicznych, monitorując wyniki badań wykluczające obecność metali ciężkich.

 

Kaszę i płatki wytwarzamy z oczyszczonego, mechanicznie eko ziarna poddając je cięciu lub prasowaniu.

 

Żaden nasz produkt marki ORvita nie jest poddawany żadnym chemicznym procesom, ani nie zawiera żadnych substancji chemicznych. Główną ideą naszej firmy jest „leczyć, a nie szkodzić". Temu poświęcamy nasze serca, starania i całą energię naszego Zespołu ORvity.